מאמרים

איך בוחרים מדפסת לייזר לעסקים? | OKI פתרונות הדפסה למשרד

קונים מדפסת חדשה לעסק? כדאי שתכירו את מושגי היסוד הקשורים למדפסת איכותית: מחזור עבודה חודשי, רזולוציה, מהירות, שפות הדפסה, זיכרון והדפסה אלחוטית, וכמובן: המחיר והאחריות

 

B401d_34

לפני רכישת מדפסת לעסק, הגדירו תחילה מהם הצרכים שלכם. שאלו את עצמכם לאיזה שימוש אתם צריכים את המדפסת?

b-paperהאם אתם צריכים להדפיס מסמכים, כגון מכתבים, דו”חות כספיים, חשבונות ותעודות משלוח, קבלות או עותקים של דפי אינטרנט או שמא עליכם להדפיס גם גיליונות אלקטרוניים עם גרפים ותמונות.

paper האם אתם צריכים הדפסת צבע או מסתפקים במדפסת לייזר שחור לבן.

 

בין אם אתם מחפשים מדפסת אישית ובין אם מדפסת מחלקתית עבור העסק שלכם, מדפסת לייזר עשויה להתאים לצרכיכם. ישנן מספר תכונות שעליכם לקחת בחשבון בעת רכישת מדפסת:

  • מחזור עבודה חודשי: בדקו כמה דפים אתם מדפיסים בחודש. האם אתם צריכים מדפסת אישית עם מחזור חודשי של 1,000-10,000 דף או מדפסת מחלקתית עם מחזור חודשי של 10,000-50,000 דף בחודש?
  • רזולוציה: במידה שאתם צריכים להדפיס הדפסות איכותיות, כגון מצגות, יישומים גרפים ותמונות, תצטרכו מדפסת בעלת רזולוציה גבוהה. המדפסות מגיעות עם רזולוציה של 600/1200 dpi שבהחלט מספיקה להדפסות רגילות או ברזולוציה גדולה יותר –  2400 dpi ויותר.
  • מהירות הדפסה: מהירויות ההדפסה בהן עובדות מדפסות הלייזר בשוק העסקי נעות בתחום הרחב שבין 12 דפים לדקה לבין 60 דפים לדקה, ואף יותר. המהירות מושפעת מכמות המשתמשים שעובדים על המדפסת בו זמנית או מרמת הנחיצות לקבלת הדפסה מהירה, כשעובדים ישירות מול לקוחות בדלפק קבלה או בעמדת השירות.
  • שפות הדפסה במדפסת: מדפסות הלייזר מאגדות בתוכן מספר אופציות של שפות הדפסה. תוכנות גרפיות/ הדפסת תמונות משתמשות בשפת post script. תוכנות להנהלת חשבונות משתמשות ב-pcl. ככל שלמדפסת יש יותר שפות תאימות, כך תוכל להתאים עצמה למגוון שימושים בעסק.
  • זיכרון: כדי לא לפגוע במהירות ההדפסה של קבצי הדפסה גדולים, ובמחלקות שבהן נשלחות כמויות גדולות של הדפסות בו זמנית, נדאג למדפסות בעלות זיכרון גדול.
  • הדפסה אלחוטית: במדפסות עם חיבור-WI-FI  ניתן להדפיס גם מתחנות רחוקות, ללא צורך בחיבור פיזי באמצעות כבל למחשב.
  • גודל נייר: המדפסות מתחלקות ל-2 סוגי גדלים עיקריים: 4A הנו הגודל הסטנדרטי בו משתמשים ברוב המסמכים המודפסים. גודל 3A משמש בדרך כלל להדפסות גרפיות, לתמונות, למצגות ולכרזות.
  • מדפסת לייזר משולבת: פתרון מושלם לעסק קטן ובינוני בו רוצים לקבל הכול במכשיר אחד. מדפסת, סורק, מכונת צילום ומכשיר פקס. מדפסת משולבת מומלצת צריכה להיות ידידותית למשתמש, פשוטה להפעלה ואמינה.
  • מחיר המדפסת: מחיר המדפסת נקבע עפ”י היקף הדרישות של העסק, מהירות הדפסה, עומס עבודה, צורך בתקשורת  WI-FI, איכות הדפסה, שימוש בצבע, הצורך בתאימות לתוכנות ועוד. מחיר המדפסות נע בטווח שבין 400 שקל למדפסת אישית לעסק, ל- 600 שקל למדפסת מחלקתית.
  • מה כוללת האחריות למדפסת? חשוב מאוד לבדוק מה כוללת האחריות למדפסת, והאם השירות ניתן באתר הלקוח או במעבדת שירות. אם השירות ניתן במעבדת שירות, היכן נמצאת המעבדה, והאם המדפסת לא כבדה מכדי לטלטל אותה לשם? חלק מהיבואנים מציעים תמיכה טלפונית בתקופת האחריות, ומומלץ לבדוק גם נקודה זו. משך תקופת האחריות שניתנת על ידי היבואן יכולה להשתנות: בין שנה ל- 3 שנים.

מדפסת חייבת להיות מותאמת לצרכי העסק ולכן לפני הקנייה רצוי לבדוק את הפעילות המשרדית ורק אחר כך לרכוש את המדפסת. כיום, רוב העסקים משכירים מדפסות במקום לרכוש אותם. במסלולי ההשכרה משלמים לפי פעימות מונה (כמות הדפים ברבעון) וככה חוסכים הרבה מאוד כסף לבית העסק.

okiprenting

התקשרו עוד היום לOKI והצטרפו לחבילות ההדפסה לעסקים!

לפרטים נוספים על מדפסות OKI –   לחץ כאן