מאמרים

מדפסות לייזר לשימוש משרדי – כדאי לדעת | OKI מדפסות לייזר לעסקים

הן הפכו בשנים האחרונות לנפוצות יותר, בעיקר במקומות עבודה ובמשרדים. נראה כי בקרוב מאוד הן יחליפו לחלוטין את מדפסות הדור הקודם, שפועלות בטכנולוגיית הזרקת הדיו. טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לחסוך בדיו יקר, ואף מגיעה לתוצאות חדות ומדויקות הרבה יותר.

ראוי לציין כי למדפסות הלייזר המיועדות לשימוש משרדי ישנם דגשים שונים מאלה המיועדות לבית.

עומס עבודה חודשי

כאשר מתעתדים לרכוש מדפסת לייזר למקום העבודה, נצא מנקודת ההנחה שבמשרד ישנם מספר עובדים, ייתכן שאפילו כמה עשרות, ולכולם מחשבים המקושרים אל המדפסת (או למספר מדפסות לייזר זהות), דרך חיבור כבל רשת או בחיבור אלחוטי  (WI-FI של הרשת המשרדית). במקרה כזה, חשוב מאוד לבחון מראש מהו “עומס העבודה החודשי”. נתון זה מופיע במפרט של כל מדפסת לייזר, והוא יכול להגיע לעשרות אלפי דפים בחודש. פרט זה הינו קריטי לשימוש המשרדי, משום שאם ההדפסה החודשית במשרד תעבור את כמות ההדפסות שציין היצרן, אזי אנו עלולים לפגום בפעולת המדפסת, ואף לקצר את חייה.

תמיכה בפורמטים שונים של הדפסה

כיום מדפסות הלייזר יתמודדו היטב עם כל סוגי המסמכים הסטנדרטיים בשוק. יחד עם זאת, לא כל המדפסות ‘ידעו’ לקרוא סוגי קבצים שונים כגון PDF , Postscript או קבצי תוכנות שאינן מוצר מדף. לכן במשרדים שבהם נעשה שימוש בתוכנות סטנדרטיות פחות מהמקובל, כמו DOS או לינוקס, רצוי לבדוק לפני הרכישה שהמדפסת אכן תומכת בכל סוגי התוכנות והמסמכים בהם נעשה שימוש.

office

עלויות תחזוקה שוטפת

לפני הרכישה רצוי מאוד לברר את עלויות התחזוקה השוטפת של המדפסת, הכוללות בעיקר את עלות הטונר (והשאלה החשובה מכולן היא, כמובן, לכמה הדפסות מספיק הטונר עצמו), וכן את עלותם של שני רכיבים פנימיים המוחלפים בתדירות נמוכה יותר: התוף והפיוזר. לעיתים, מדפסת לייזר זולה במיוחד עלולה להתגלות כעסקה יקרה, כאשר מתברר שהטונר מתכלה מהר ומוחלף לעתים קרובות מדי.

לפרטים נוספים לחץ כאן 

OKI לעסקים!

אנחנו בOKI מבינים שהעלויות על מדפסות לייזר, טונרים, וחלקי חילוף יכולות להגיע לסכומים מאוד גבוהים, במיוחד שמדובר על שימוש בבתי עסק. לכן, הרכבנו עבור עסקים חבילות הדפסה בהתאם לצרכי העסק. כל חבילת הדפסה כוללת:

  1. מדפסת חדשה
  2. שירות והתקנה אצלכם במשרד
  3. טונרים וחלקי חילוף בחינם
  4. אחריות יבואן כוללת

עסקים משלמים תשלום חודשי (בהתאם לשימוש ולסוג המדפסת שהם צריכים) וכך הם נהנים ממדפסת חדשה, מתקדמת, ולא צריכים לדאוג לתיקונים ותקלות.

okiprenting