מאמרים

מדפסות לייזר צבעוניות – שאלות ותשובות | OKI מדפסות לייזר מתקדמות

מהו עיקרון העבודה של מדפסות הלייזר?

 מדפסת לייזר מבוססת על טכנולוגיית קרן לייזר שסורקת תוף מסתובב, ובהתאם לפעולת ההארה של הקרן, נוצר על גבי האזורים הרלוונטיים שעל התוף, מטען חשמלי. בצמוד לתוף ישנו מיכל טונר עם אבקה פלסטית שנמשכת אל עצמים בעלי מטען חשמלי, וכך נוצר על גבי התוף, ע”י אותה אבקה פלסטית, העתק של ההדפסה המיועדת. בהמשך, מועבר נייר שמוסע באופן אנכי קרוב מאוד אל התוף, והחומר הפלסטי מועבר ומוטבע עליו.

 822fמהם היתרונות של מדפסות לייזר לעומת מדפסות הזרקת דיו?

 מדובר במדפסת ( מדפסות לייזר צבעוניות) מהירה יותר, מאשר מדפסת הזרקת דיו, בשל אופן הפעולה שלה. כמו כן, טכנולוגיית השימוש בלייזר ובטונר במקום במיכלי דיו, מוזילה בדרך כלל את עלויות האחזקה של מדפסת הלייזר, שכן החלפת מיכל הטונר נדרשת בתדירות נמוכה יותר מאשר החלפת מחסנית דיו. גם רמת הדיוק והרזולוציה של מדפסות הלייזר גבוהה יותר, מאשר זו של מדפסת הזרקת הדיו. ונוסף על כל אלה, נראה כי מדפסת לייזר גם ידידותית יותר לסביבה, שכן תוחלת החיים שלה לרוב ארוכה יותר, הטונר שבה מוחלף לעיתים רחוקות יותר, ויש לה ברוב המקרים, יכולת הדפסה משני צידי הדף, דבר המאפשר כמובן חיסכון בנייר.

 ומה לגבי החסרונות של מדפסות לייזר – ישנן כאלה?

 ישנן חסרונות, אך הן מועטות מאוד יחסית. הבולט שבהן, הוא עצם העלות הגבוהה יחסית של המדפסות, לעומת מחירי מדפסות הזרקת דיו כיום. אולם יש לזכור שמחירן נמצא במגמת ירידה מתמדת. חיסרון נוסף, שפחות רלוונטי עבור השימוש הביתי, הוא שלעיתים, מרגע שליחת ההדפסה, ועד יציאת הדף הראשון, עלול להיווצר עיכוב של כמה עשרות שניות. זהו הזמן שלוקח למכבש במדפסת, להעלות את טמפרטורת העבודה שלו. יש לציין עם זאת, שהחיסרון אינו משמעותי, במיוחד במשרדים בהם נשלחות הדפסות באופן כמעט תמידי, דבר השומר על יציבות טמפרטורת העבודה של המכבש במדפסת.

מה ההבדל בין מדפסת לייזר צבעונית רגיל למדפסת לייזר משולבת צבעונית?

למדפסת לייזר צ

מדוע הדפים יוצאים חמים ממדפסות הלייזר?

 הדפים יוצאים חמים מהמדפסת, כיוון שרגע לפני יציאתם, הם עוברים דרך מכבש הפועל בטמפרטורה גבוהה. תפקידו של המכבש הוא לקבע באופן סופי ומוחלט את חלקיקי הדפוס אל הנייר.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

 okiprenting